Podstawy ceramiki - artykuły

tlenek w ceramice

Tlenek w ceramice

„Tlenek” w ceramice – bardziej szczegółowy opis. Dwa „tlenki”. Tlenek krzemu i tlenek glinu. Tlenki budulcowe gliny, szkliwa i pochodnych. Bez nich nie byłoby ceramiki !

Czytaj więcej »
Ekonomia w ceramice

Ekonomia w ceramice jak to ogarnąć bez bólu

Ekonomia w ceramice.Różne są motywacje osób zajmujących się ceramiką. Niektórzy tworzą ceramikę wyłącznie dla przyjemności. Dla niektórych oprócz przyjemności jest to dodatkowe a dla ceramików profesjonalistów podstawowe źródło utrzymania. Nie należy mylić tych grup.

Czytaj więcej »
krzywa wypału ceramiki biskwit

Krzywa wypału ceramiki a przebieg wypału

Krzywa wypału ceramiki a przebieg procesu wypału Przebieg wypału ceramiki jest jednym z krytycznych czynników decydujących o właściwościach i wyglądzie tego co finalnie nazywamy wyrobem ceramicznym. Efekt pracy ceramika musi w wyniku wypału osiągnąć określone, założone parametry fizyko-chemiczne.

Czytaj więcej »
o krzywych wypału ceramiki

O krzywych wypału ceramiki podstawy praktyki cz. 1

O krzywych wypału ceramiki napisano już setki artykułów. Pisane były zarówno przez specjalistów z dziedziny technologii ceramiki jak i ceramików praktyków z mniejszych pracowni ceramicznych. Jednak wiedza ta wciąż jest rzadkością wśród większości początkujących ceramików.

Czytaj więcej »

Chętnym do udziału we wspólnej zabawie i zainteresowanych wsparciem i rozwojem przedsięwzięcia polecamy:

Udostępnij:

Like this:

Like Loading...
%d bloggers like this: