Tworzenie form i odlewanie ceramiki

Warsztaty tworzenia form

Tworzenie form i odlewanie ceramiki, formy gipsowe to temat, który wcześniej czy później dotknie każdego ceramika. Na warsztatach będziemy chcieli pokazać sposoby tworzenia prostych form jednoczęściowych jak i bardziej skomplikowanych form wieloczęściowych. Będziemy również pokazywać technikę i proces odlewania ceramiki w formach gipsowych.

Tworzenie form i odlewanie ceramiki z form gipsowych

Formy gipsowe to temat, który wcześniej czy później dotknie każdego ceramika. Na warsztatach będziemy chcieli pokazać sposoby tworzenia prostych form jednoczęściowych jak i bardziej skomplikowanych form wieloczęściowych. Będziemy również pokazywać technikę i proces odlewania ceramiki w formach gipsowych.

Formy gipsowe – budowa

Skupimy się na tworzeniu profesjonalnych form gipsowych do odlewania ceramiki. Warsztaty będą prowadzone przez mistrza formierza z długoletnią praktyką w zakresie tworzenia form dla ceramiki użytkowej i kaflarstwa. Wyjaśnione zostaną wszystkie podstawowe pojęcia i sposoby budowy form zarówno jedno jak i wieloczęściowych. Zaprezentowane będą sposoby tworzenia form matek i form roboczych.

Formy gipsowe – odlewanie

Wyjaśnimy procesy związane z odlewaniem. Przygotowanie masy lejnej o odpowiednich parametrach. Pokazane zostaną praktyczne aspekty odlewania z form oraz najczęściej popełniane błędy.

Formuła

Warsztaty organizujemy w postaci dwudniowego, weekendowego szkolenia.

Zgłoszenia

Jeśli komuś z jakiś względów nie odpowiada również prosimy o kontakt w celu ustalenia kolejnego terminu szkolenia. Prosimy również o podanie swoich preferencji. Postaramy się zaproponować terminy, które będą bardziej odpowiednie.

Lokalizacja warsztatów:

Galeria

Twórz formy i odlej ceramikę z nami

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do udziału w naszych warsztatach ceramicznych, gdzie nauczysz się tworzyć formy i odlewać ceramikę w profesjonalny sposób. Przygotowaliśmy dla Ciebie dwudniowe szkolenie, które poprowadzi mistrz formierz z długoletnią praktyką w tworzeniu form do ceramiki użytkowej i kaflarstwa. Masz ochotę na rozwijanie pasji? Dołącz do nas już dziś!

Przelewy24 - formy i odlewanie ceramiki zaliczka

Zaliczka na szkolenie z tworzenia form i odlewania ceramiki

Przelewy24 - Szkliwa i szkliwienie - kurs wstępny

Płatność za kurs wstępny o szkliwach i szkliwieniu ceramiki - kwota 450 zł

Uwaga: dla formy płatności24 można wybrać BLIK

Co wyróżnia nasze warsztaty ceramiczne?

Doświadczony instruktor

Kilkadziesiąt lat doświadczenia jako formierz wykonujący skomplikowane rodzaje form do odlewów ceramicznych

Zakres szkolenia

Wykonywania skomplikowanych form do odlewania ale i samego procesu odlewania

Miła atmosfera

Jeśli chcesz się nauczyć zaawansowanych technik ceramicznych zrób to w miłej atmoswerze

Fajne miejsce

Można spokojnie zająć się nauką. Mamy dużo miejsca. Jest tu dobry dojazd. Mamy własny bezpieczny parking.

Masz pytania? Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Zapraszamy do naszej pracowni ceramiki!

Nauczysz się wykonywać gipsowe formy ( w tym wieloczęściowe) do odlewania wyrobów ceramicznych oraz sposobów ich wykorzystania, czyli profesjonalnych technik odlewania ceramiki

Chęci i ciekawośći. Wszystkie materiały zapewniamy na miejscu. 

Oczywiście. To nawet lepiej! Od razu będzie można zrobić coś praktycznego co przyda się w późniejszym procesie odlewania.

Oczywiście! Wszystko co sobie zrobisz należy do Ciebie.

Wszystko zależy od Ciebie. Należy jednak pamiętać, że proces wykonywania formy nie jest procesem trywialnym. Na pewno w praktyce trwa dłużej niż by się mogło wydawać! Ale zdarzało się, że uczestnicy wykonywali kilka form..

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

Niezwłocznie zgłoś swoją obecność na szkoleniu i odkryj, jak tworzyć formy i odlewać ceramikę z profesjonalnymi instruktorami!

Tworzenie form i odlewanie ceramiki

Powodzenia !!!