Formy gipsowe - tworzenie i odlewanie ceramiki z form

Formy gipsowe to temat, który wcześniej czy później dotknie każdego ceramika. Przymierzamy się do warsztatów formierskich. Tematem będzie tworzenie form. Na warsztatach będziemy chcieli pokazać sposoby tworzenia  prostych form jednoczęściowych jak i bardziej skomplikowanych form wieloczęściowych. Będziemy również pokazywać technikę i proces odlewania ceramiki w formach gipsowych.

Formy gipsowe - budowa

Skupimy się na tworzeniu profesjonalnych form gipsowych do odlewania ceramiki. Warsztaty będą prowadzone przez mistrza formierza z długoletnią praktyką w zakresie tworzenia form dla ceramiki użytkowej i kaflarstwa. Wyjaśnione zostaną wszystkie podstawowe pojęcia i sposoby budowy form zarówno jedno jak i wieloczęściowych. Zaprezentowane będą sposoby tworzenia form matek i form roboczych.

Formy gipsowe - odlewanie

Wyjaśnimy procesy związane z odlewaniem. Przygotowanie masy lejnej o odpowiednich parametrach. Pokazane zostaną praktyczne aspekty odlewania z form oraz najczęściej popełniane błędy.

Formułą

Warsztaty chcemy zorganizować w postaci dwudniowego, weekendowego szkolenia. Przewidywany termin to koniec czerwca.

Zgłoszenia

Ponieważ chcemy się zorientować jakie jest potencjalne zainteresowanie tego typu szkoleniem zainteresowanych prosimy o wysłanie zgłoszenia z ewentualnym podaniem preferencji terminu. Musimy zebrać pewną grupę chętnych gdyż to dobry szkolący i musimy się tak zorganizować żeby mu się chciało i opłacało przyjechać 🙂 

formy gipsowe

Udostępnij:

Like this:

Like Loading...
%d bloggers like this: