Loading Events

Weekendowy wypał raku

Bardzo nam przykro ale mamy komplet - zapraszamy wkrótce

o weekendowym wypale raku

Naszą misją jest zapewnienie wyjątkowego doświadczenia każdemu uczestnikowi. Wierzymy, że ceramika powinna być czymś więcej niż tylko hobby – to forma sztuki, sposób na życie. Dołącz do nas na weekend kreatywności, nauki i zabawy podczas odkrywania niesamowitego świata ceramiki raku. Pod koniec weekendu zdobędziesz cenne umiejętności i stworzysz piękne, jedyne w swoim rodzaju dzieła, które będziesz cenić przez wiele lat.

Weekendowy wypał Raku

To szansa na zgłębienie tajników ceramiki Raku i technik szkliwienia. Dołącz do naszych intensywnych warsztatów, aby dowiedzieć się wszystkiego o glinie, ceramice i procesie wypalania Raku. Dowiesz się, jak przygotować glinę, formować i wykańczać wypalane projekty. Nasze zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowanych i doświadczonych instruktorów, którzy pomogą Ci odkryć nowe umiejętności i talenty. Będziesz miał okazję doświadczyć procesu wypalania w rzeczywistych warunkach w naszej specjalnie przygotowanej pracowni. Po zakończeniu warsztatów będziesz miał okazję zabrać swoje prace do domu i z dumą zaprezentować je najbliższym. Nie przegap okazji, aby odkryć magię wypału Raku i zdobyć cenne umiejętności ceramiczne.

FAQ

Czego spodziewać się po weekendowym wypale raku?

Przygotuj się na weekend pełen kreatywności, inspiracji i nauki podczas Weekendowego wypału raku w Ceramicznawyspa! Nasi doświadczeni instruktorzy przeprowadzą Cię przez cały proces, od przygotowania gliny po szkliwienie i wypalanie Twoich unikalnych dzieł. Spodziewaj się spotkać podobnie myślące osoby, które podzielają Twoją pasję do ceramiki i nauczyć się nowych technik i umiejętności, które możesz zastosować w przyszłych projektach. Nasza przyjazna i wspierająca atmosfera pozwoli ci w pełni zanurzyć się w świecie ceramiki Raku i odkryć własne talenty artystyczne. Przyjdź z otwartym umysłem i wyjdź z pięknym dziełem sztuki i wspomnieniami na całe życie.

 

Co będzie potrzebne?

Kompletnie nic! Wszystkie niezbędne elementy dostarczamy na miejscu. Gwarantujemy możliwość zakupu dodatkowych prawidłowo wypalonych biskwitów. Zapewniamy piece, palniki, akcesoria, wióry i wszystko co jest potrzebne

Czy można przynieść swój biskwit?

Można ale… ponieważ musimy zagwarantować bezpieczeństwo podczas wypału pracom wszystkich uczestników takie prace możemy wypalić za dodatkową opłatą w osobnym piecu. Pamiętajmy, że ewentualny „wybuch” przyniesionego biskwitu nieprawidłowo wykonanego lub wykonanego z nieprawidłowych materiałów może spowodować szkodę w postaci zniszczenia otaczających przedmiotów. 

Ile trwa weekendowy wypał raku?

W zależności od ilości prac może to potrwać kilka godzin. Należy więć uwzględnić czas na dekorowanie przedmiotów, ich wstępne przeschnięcie oraz wypał. Nie da się tego zrobić w mniej niż 4 godziny.

Czy impreza jest zależna od pogody?

I tak i nie… Weekendowe wypały raku prowadzimy w każdych warunkach od -20 C do +40 C na zewnątrz 🙂 W przypadku gdy wieje silny wiatr, pada deszcz lub po prostu jest nieprzyjemna pogoda robimy to w miejscu zadaszonym. Oczywiście gdy pogoda jest ładna jest miło i romantycznie….

Czy można na wypał zabrać dzieci?

Należy pamiętać, że wypały odbywa się w temperaturze bliskiej 1000 C. W zasadzie dla osób dorosłych nie jest to niebezpieczne zwłaszcza, że wypały odbywają się pod okiem doświadczonych ceramików. Niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa dzieciom. Za dzieci odpowiedzialność ponoszą opiekunowie. Dzieci podczas wypału muszą znajdować się w bezpiecznej odległości pod opieką osób dorosłych.

Zapisz się

Nie zwlekaj - zapisz się już teraz i dołącz. Zapraszamy na weekendowy wypał Raku!

Poświęć kilka chwil na pełne pasji i kreatywności doświadczenie w przepięknym otoczeniu naszej pracowni ceramicznej. Nauczymy Cię wszystkiego, co trzeba wiedzieć na temat ceramiki Raku – od przygotowania gliny, przez formowanie po wypalanie i szkliwienie. Poznasz tajniki tej sztuki i zdobędziesz cenne umiejętności, które przydadzą się w przyszłych projektach. Miejsca są ograniczone, a intensywny weekend pełen nauki i zabawy czeka!

PicsArt 05 21 01.31.05 e16215972299131

Weekendowy wypał raku może Ci się spodobać

Wtedy…. zapraszamy ponownie….