Loading Events
Szkliwa i szkliwienie oraz zdobienie i wypał ceramiki. Procesy podstawowe, których znajomość wymagana jest podczas tworzenia wyrobów ceramicznych. Obecnie można w zasadzie wszystko kupić w formie gotowej. Jeśli jednak ktoś chciałby stworzyć coś swojego, wyjątkowego tego rodzaju wiedza jest po prostu niezbędna.

…szkolenie to jest rozszerzoną częścią szkolenia z podstaw technologii ceramiki dla średnio zaawansowanych. To szkolenie skupia się głównie na zdobieniu ceramiki, na szkliwach i szkliwieniu oraz prawidłowej kompozycji własnych szkliw i prawidłowym ich wypalaniu z uwzględnieniem doboru masy ceramicznej produktu i wykorzystywanej substancji zdobiącej obejmuje szkliwa i szkliwienie, zdobienie i wypał ceramiki

…a teraz konkretnie. To szkolenie powstało na potrzeby przygotowanych i prowadzonych przez nas warsztatów mających na celu zrozumienie podstaw tworzenia i zestawiania szkliw ceramicznych i substancji zdobiących wyroby ceramiczne. Niestety a może i na szczęście? są dwie główne drogi pozyskiwania efektownych komponentów zdobiących. Można je kupić ( ale kupić można wszystko 🙂 ) i można je zrobić samemu. Żeby wiedzieć i rozumieć co zrobić, z czego zrobić, jak zrobić, jak przygotować, jak wypalić, czego unikać… potrzebna jest wiedza. Po to ten kurs!!! To dość trudne przedsięwzięcie ale może się opłacić. Oczywiście trzeba chcieć i poświęcić temu trochę czasu. Ale wydaje nam się, że szkliwa i szkliwienie oraz unikalne zdobienie jest tego warte…

Odkrywaj z nami!

Zapoznaj się z naszymi propozycjami

Dołącz do nas już dziś i uwolnij swoją kreatywność w naszym w pełni wyposażonej, nowoczesnej pracowni. Nasi doświadczeni nauczyciele będą współpracować z Tobą, aby rozwinąć Twoje ceramiczne umiejętności i pasję. Niezależnie od Twojego doświadczenia, w CeramicznejWyspie znajdziesz wsparcie i inspirację.

Tworzenie szkliw i szkliwienie

Wyjaśniamy podstawy budowy i kompozycji szkliw ceramicznych. Tłumaczymy zależność temperatury wypału od ich składu. Zwracamy uwagę na występujące zagrożenia i możliwe problemy

Tworzenie materiałów zdobniczych

Wyjaśniamy jak tworzyć farby ceramiczne naszkliwne, podszkliwne i angoby, Uczymy jak zrobić i wykorzystać Terra Sigillata. Jak separować barwniki. Przybliżamy sposoby modyfikowania komponentów.

Wypał wyrobów ceramicznych

Dzięki zdobytej u nas wiedzy zrozumiesz jak poszczególne fazy wypału wpływają na czerep i szkliwo. Poznasz zależność przebiegu procesu wypału od czasu i temperatury w piecu. Nauczysz się jak wykorzystać możliwości pieca.

Szkliwa i szkliwienie ?

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 570 477 277

Napisz

ceramicznawyspa@gmail.com

Działamy

10:00 - 18:00

Odwiedź nas

Estrady 76A
01-932 Warszawa

Odkryj świat technologii, szkliwa i szkliwienie

Pozwól nam poprowadzić Cię przez zabawny i kreatywny świat szkliwienia i technik szkliwienia. Oferujemy w pełni wyposażone, nowoczesne studio, w którym możesz odkryć swoją miłość do ceramiki. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym garncarzem, Ceramicznawyspa to idealne miejsce, aby doskonalić swoje umiejętności i uwolnić kreatywność. Dobrze poszkliwione wyroby to podstawa sukcesu.

Malowanie
Polewanie
Zanurzanie
Natrysk
szkliwa i szkliwienie

Zapisz się na szkolenie i zdobądź wiedzę na temat procesów szkliwienia i szkliw

Gotowi na odkrycie świata tworzenia wyjątkowych szkliw ceramicznych?

Stwórz własne, unikalne szkliwa i materiały zdobnicze. Dołącz do naszej ceramicznej społeczności już dziś

Przelewy24 - Szkliwa i szkliwienie - kurs wstępny

Płatność za kurs wstępny o szkliwach i szkliwieniu ceramiki - kwota 450 zł

Życzymy udanego szkolenia

Po szkoleniu zapraszamy na organizowane przez nas warsztaty składania szkliw. Będziemy się starali aby w każdym tygodniu rozpracować inny temat, inny kolor, inną barwę inny typ szkliwa.

Do dyspozycji będą komponenty niezbędne do tworzenia szkliw. Oczywiście nie wszystkie ponieważ wiele z nich jest trudnodostępnych. Jednak pracujemy i nad tym.

Próbki można wypalać samodzielnie jak również oferujemy ich wypał w naszych piecach. Z zastrzeżeniem, że próbki wykonywane są u nas na warsztatach. To nie z chytrości… 🙂 chodzi nam o bezpieczeństwo naszych pieców. Szkliwa i szkliwienie musi być być profesjonalne 🙂

pexels photo 1092195 e1622976849649