Technologia

Technologia

Technologia ceramiczna

We wpisach oznaczonych markerem technologia będę starał się przybliżać różne, bardziej lub mniej ciekawe zagadnienia. Obejmują one z zakres szeroko rozumianej technologi w warsztacie ceramika. Technologia ceramiczna to bardzo rozległa dziedzina wiedzy ponieważ obejmuje wiele powiązanych ze sobą zagadnień To przygotowanie materiału ( glina, dodatki, szkliwa pigmenty itp). Opanowanie technologii wypału produktów ceramicznych. Poznanie chemii związków barwiących i szkliw. Sposoby wykonywania produktów z gliny i materiałów pochodnych. Całość tematów związanych z procesem od substancji do gotowego produktu ponieważ to jest główne zadanie ceramika.Technologia ceramiczna to każdy fragment wiedzy dotyczący wyprodukowania finalnego dzieła.Dopiero poznanie całości zagadnień umożliwia świadome wykonywanie tej pracy.

Rozumiem, że dla wielu osób może to być bardzo dobrze znane, nudne lub nieciekawe. Jednak… mój pomysł na blog polega na tym aby:

  • Wszystko samemu sobie  ( w jednym miejscu ) uporządkować bo to pomaga…
  • Zobaczyć czego się mogę jeszcze dowiedzieć, nauczyć ponieważ to jest konieczne by posuwać się do przodu…
  • Udostępnić trochę wiedzy i swoich doświadczeń innym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i nie wiedząc co ich czeka poszukują informacji.

Może coś się komuś przyda..

zobacz nas na:

Więcej postów..

Gdzie to hasło?

Zaloguj się  proszę !