Loading Events
Warsztaty tworzenia szkliw ceramicznych to aktywności związane ze świadomym tworzeniem i kompozycją oraz testowaniem własnych szkliw.

Te warsztaty pomyślane są jako forma zabawy… ale na poważnie. Nie będziemy tutaj kolorować gotowych szkliw, przesypywać, mieszać i dodawać różnych składników na chybił trafił. Zajmiemy się procesem tworzenia szkliw ze zrozumieniem i od podstaw.Będziemy wykonywać szkliwa według receptur. Najpierw receptury sprawdzone – później własne szkliwa i ich modyfikacje. Warsztaty tworzenia szkliw to miejsce gdzie będziemy mieszać składniki podstawowe, wykonywać próbki… setki próbek… w celu znalezienia takiej formuły lub formuł szkliw, które nas zadowolą. Będziemy dużo wypalać. 

Będzie mnóstwo pracy, poszukiwań, rozczarowań, zniechęcenia, znurzenia, frustracji… ale będą też momenty wow! To najwspanialsze co może zdarzyć się ceramikowi składającemu szkliwa. Osiągnięcie zachwycającego go rezultatu. Wierzcie, to wspaniałe uczucie…. I wiecie co jest jeszcze wspaniałe? To będą nasze własne, wyjątkowe, niepowtarzalne barwy, kolory i szkliwa… To jest nagroda za poświęcony czas…

Miejsce i czas

Jeśli chodzi o miejsce, w którym to się odbywa (lokalizację) – to można to odnaleźć w załączonym linku – lokalizacja 

Spotkania odbywają się w Warszawie na ulicy Estrady 76A w pracowni ceramicznej Ceramicznawyspa. Spotykamy się właściwie co tydzień. Wiadomo, potrzebny jest czas na wykonanie eksperymentów oraz czas na wypalenie próbek. 

Co oferujemy?

Wiedzę i doświadczenie – sami pracujemy nad rozwijaniem własnych szkliw od długiego już czasu.

Pracownię i jej wyposażenie niezbędne do przeprowadzania własnych eksperymentów.

Wypał stworzonych próbek szkliwa.

Podstawowe komponenty do składania szkliw. Dlaczego podstawowe? Nie wszystkie są łatwo dostępne i …tanie. Czasami pozyskiwanie składników wymaga dużych nakładów i dalekich podróży.

Jeśli macie jakieś własne pomysły pomożemy je zrealizować.

Podpowiemy co warto a czego (naszym zdaniem) nie warto robić.

Oferujemy miłe, twórcze i produktywne spędzenie czasu.

Nowe znajomości i wzajemną wymianę doświadczeń.

Dla kogo warsztaty tworzenia szkliw mają sens ?

Dla tych, którzy chcą...

..a dlaczego by nie?

Słaba to motywacja ale może przerodzić się w pasję. Tworzenie własnych szkliw to rodzaj artystycznej drogi. Niepowtarzalne kolory i odcienie szkliw to element dodający ceramice indywidualności i finezji…

Dla poszukujących inspiracji

świat ceramiki to feria kolorów - stwórz własne

W zasadzie wszystko można kupić. Można też kupić wyjątkową ceramikę. Dlaczego więc warto zrobić swoją własną? Na wyjątkowość wyrobów wpływa nie tylko ich wyjątkowa forma ale też unikalne walory estetyczne

Dla dociekliwych

Są tacy co pragną zrozumieć swój warsztat

Nie jest trudno wyobrazić sobie osoby używające szkliw jedynie jako elementu końcowego wykończenia wyrobów ceramicznych. Jednak prawdziwy mistrz zna swój warsztat, swój materiał, z którym pracuje i go rozumie…

Odkryj magię tworzenia szkliw w pracowni Ceramicznawyspa – Twoje miejsce, gdzie kreatywność spotyka się z tradycją!

Zapraszamy na Warsztaty tworzenia szkliw, gdzie każdy, od początkujących entuzjastów po doświadczonych artystów, może nauczyć się tajników tworzenia unikalnych szkliw ceramicznych. To nie tylko okazja do zdobycia nowych umiejętności, ale także czas na spotkania z ludźmi, którzy dzielą Twoją pasję.

Podczas naszych warsztatów odkryjesz, jak mieszanie prostych składników może przekształcić zwykłą glinę w dzieło sztuki. Warsztaty tworzenia szkliw to eksperymentowanie z kolorami, teksturami i efektami, które sprawią, że Twoje prace będą jedynymi w swoim rodzaju

Poprowadzimy Cię przez proces komponowania i testowania szkliw, zapewniając wsparcie i profesjonalną wiedzę. Będziesz miał możliwość pracy z różnorodnymi materiałami i technikami, które otworzą przed Tobą nowe horyzonty twórcze.

Ceramicznawyspa to przestrzeń, gdzie możesz dać upust swojej kreatywności i stworzyć coś wyjątkowego. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym ceramikiem, Warsztaty tworzenia szkliw dostarczą Ci niezbędnych narzędzi do wyrażania siebie przez sztukę ceramiki.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do rozwoju i zabawy. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dołącz do naszej społeczności na Ceramicznawyspa.pl . Czekamy na Ciebie, aby wspólnie tworzyć, komponować i testować szkliwa, które ożywią Twoje ceramiczne projekty!

Do zobaczenia na Warsztatach tworzenia szkliw.

Tu możesz zapłacić za warsztaty tworzenia szkliw ceramicznych

Przelewy24 - Warsztaty tworzenia szkliw ceramicznych

Płatność za warsztaty tworzenia szkliw ceramicznych - kwota 250 zł